İş dünyası, Ukrayna'nın yeniden inşası için İstanbul'da bir araya gelecek

Ekonomi
qha muhabir
09 Haziran 2022, 14:33
qha muhabir
09 Haziran 2022, 14:33

İş dünyasından isimler, Ukrayna’nın yeniden yapılanması ve yeniden imarı için Temmuz ayında İstanbul’da düzenlenecek olan Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu’nda bir araya gelecek. Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan konuya ilişkin açıklamasında, “Bu organizasyonun yeniden yapılacak Ukrayna’da, Türkiye’nin oynayacağı önemli rolün göstergesi olacağını düşünüyorum” dedi.

Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan, Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada 21-22 Temmuz 2022 tarihlerinde İstanbul’da, Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu düzenleneceğini duyurdu. İş dünyasından isimlerin forum kapsamında Ukrayna’nın yeniden inşası için bir araya geleceği belirtildi.

UKRAYNADAN BAKAN KATILACAK

Ukrayna’nın yeniden yapılanması ve yeniden imarıyla ilgili iş forumuna, Ukrayna’dan beş bakanın geleceğini belirten Pehlivan, 20’den fazla ülkeden bakan ve başbakan düzeyinde katılımlar olacağını ve yüzlerce, binlerce iş insanın katılacağını dile getirdi.

Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu’nun Ukrayna öncülüğünde uluslararası ticaret odaları tarafından organize edildiğine de dikkat çeken Pehlivan, Türkiye’nin tercih edilmesinin, hem Türkiye’nin Ukrayna’ya her dönemde vermiş olduğu desteği hem Türk iş dünyasının gücünü göstermesi açısından önemli olduğunu söyledi. Pehlivan ayrıca “Bu organizasyonun yeniden yapılacak Ukrayna’da, Türkiye’nin oynayacağı önemli rolün göstergesi olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.