EkoAvrasya Derneğinden Başkonsolos Ayyıldız’a ziyaret: Projelerimizi Ankara’dan Ukrayna’ya taşıyacağız

30 Ekim 2019, 21:32

Yaptığı başarılı çalışma ve projelere her gün bir yenisini daha ekleyen Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolosu Sadin Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti.  

Gerçekleşen nezaket ziyaretine EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Kemal Kurnaz, EkoAvrasya Denetleme Kurulu Başkanı Nazım Koşar ve EkoAvrasya Ukrayna Başkan Vekili İsmail Hacıoğlu katıldı.

UKRAYNA BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK PROJE GELİŞTİRİYORUZ

Gerçekleşen ziyarette Avrasya coğrafyasında var olan potansiyeli harekete geçirmek için çalışmalar yürüttüklerin altını çizen EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, “Ukrayna başta olmak üzere birçok proje geliştiriyoruz. Ortaklığımızın en güçlü örneklerinden birisi olarak Türkiye-Ukrayna ilişkilerini gösterebiliriz. Bizler de sivil inisiyatif olarak bu sürece katkı sunmanın gayreti içerisindeyiz. Ankara’da icra etmiş olduğumuz faaliyetleri önümüzdeki süreçte Ukrayna’ya taşımayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

DOSTLUĞUMUZ DEVAM EDİYOR

Gerçekleşen ziyarette düşüncelerini paylaşan Türkiye Cumhuriyeti Odesa Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, “Ekonomik, kültürel ve sosyal işbirliğinin ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini önemsiyoruz. Türkiye ile Ukrayna arasında ki mevcut ilişkilerin dostluk ortamında devam ediyor olması da geleceğe ümitle bakmamıza vesile oluyor.” dedi.

EkoAvrasya
Hikmet Eren
ODESA başkonsolosu
sadin ayyıldız
Bunlara da bakın: