EkoAvrasya'dan Ersin Tatar'a ziyaret

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Kasım 2020, 15:18
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Kasım 2020, 15:18

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve beraberindeki heyet, dün Ersin Tatar’a KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar söz konusu kabulde, Türkiye ile KKTC’nin ilişkilerinin güçlü bir şekilde ilerletilmesinin ve KKTC’nin Türk dünyasında yapılan tanıtım çalışmalarının sürdürülmesinin önemine dikkat çekti.

TATAR’A AZERBAYCAN TOPRAĞI TAKDİM EDİLDİ

EkoAvrasya Denetleme Kurulu Başkanı Nazım Koşar, Kıbrıs Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu ve Öğretim Üyesi Ahmet Hamdi’nin de hazır bulunduğu kabulde, Cumhurbaşkanı Tatar’a Azerbaycan’dan getirilen vatan toprağı takdim edildi.

TATAR, AZERBAYCAN’I BİR KEZ DAHA KUTLADI

Görüşmede, Azerbaycan’ın tutumu sonucunda Türk dünyasına umut getirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Azerbaycan’ın önemli bir kazanım elde ederek imzaladığı ateşkes anlaşması dolayısıyla Azerbaycan’ı bir kez daha kutladı. Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bu çalışmalara destek verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, her zaman Azerbaycan’ın yanında olduklarının altını çizdi.

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ise, Cumhurbaşkanı Tatar’ı KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi dolayısıyla kutlayarak, Kıbrıs Türk halkının refahına, kalkınmasına ve geleceğine çok büyük katkılar sunacağına ve KKTC’nin uluslararası camiada tanınması hususundaki kararlığına olan inançlarını dile getirdi.