Türk Kızılayı, yeni eğitim-öğretim yılında Karabağ'daki çocukları unutmadı

Eğitim
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Eylül 2021, 13:17
Ayyıldız Huri Kaptan
17 Eylül 2021, 13:17

Türk Kızılayı yeni eğitim-öğretim yılında Karabağ’daki çocukları unutmadı. Türk Kızılayı, Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden kurtardığı Karabağ bölgesinde 9 okuldaki toplam 2 bin 100 çocuğa kırtasiye malzemesi ve giysi yardımı ulaştırdı.

Türk Kızılayı Azerbaycan Kızılayı ile gerçekleştirdiği ortak faaliyet kapsamında Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden temizlediği Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter illerindeki okullarda eğitim gören öğrencilere kırtasiye malzemesi ve kıyafet dağıtımı yaptı. Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, bugün basına konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak, Türkiye’nin farklı bölgelerinden yapılan bağışları Azerbaycanlı kardeşlerine ulaştırdıklarını kaydetti. Azerbaycan’da okulların 22 Eylül’de açılacağını belirten Tan, çocukların Türkiye’den gönderilen kıyafet ve kırtasiye malzemeleriyle mutlu ve neşeli şekilde okullarına gideceklerini ifade etti.

Öte yandan Tan, kırtasiye malzemelerinin kalem, defter ve boya kalemlerinden, kıyafetlerin de ayakkabı, bot, pantolon, kazak, çorap ve diğer giysilerden oluştuğunu dile getirdi.

Türk Kızılay Karabağ'daki çocuklara kırtasiye ve giysi yardımı yaptı