TİKA’dan Kosova’ya çocuk yuvası hediyesi

Eğitim
Aybala Polat
15 Ocak 2021, 09:39
Aybala Polat
15 Ocak 2021, 09:39

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kosova’nın başkenti Prizren’de kamuya ait ilk çocuk yuvasını yapıyor. Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, verdikleri destekten ötürü TİKA’ya teşekkür ettiğini dile getirdi.

TİKA Kosova Koordinatörlüğü tarafından Prizren’de yaptırılan anaokulunun, çevre düzenlemesinin tamamlanmasının ardından şubat ayında hizmete girmesi bekleniyor. Bu kapsamda, TİKA Kosova Koordinatörü Cihan Dinçer ile Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka devam eden çocuk inşaatını ziyarete etti. TİKA Kosova Koordinatörü Dinçer, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Anaokulu, Türkiye’nin Kosova halkına hediyesidir. Çocuk yuvası açıldıktan sonra Türk, Arnavut, Boşnak, Rum ayrımı yapmadan Prizren’in çok kültürlü yapısına uygun bir şekilde hizmet verecektir.” dedi.

TİKA KOSOVA KOORDİNATÖRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR

Öte yandan Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, Prizren Belediyesine desteklerden dolayı TİKA’ya teşekkürlerini dile getirdi. Haskuka, TİKA ile devamlı olarak iş birliği içerisinde olduklarını ve iş birliklerinin artarak devam etmesini arzuladıklarını ifade etti.

Ziyarete iştirak eden Prizren Belediyesi Eğitim Müdürü Xhemile Thaçi Vezgishi de Prizren şehrine ve özellikle eğitime verilen desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkür etti.