MEB: Öğrenciler için nakil ve geçiş işlemleri açıldı

Eğitim
Ozan Barış Erim
22 Ocak 2021, 20:38
Ozan Barış Erim
22 Ocak 2021, 20:38

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci nakilleri ile ilgili açıklamada bulundu. MEB, bakanlığa bağlı resmi-özel eğitim kurumlarda, öğrenciler için isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemlerinin açıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün yayımladığı duyuru ile öğrenciler için nakil ve geçiş işlemlerinin açıldığını duyurdu. Bakanlık, konu ile ilgili açıklamasında, “Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37 ve 38 inci maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemleri başlamıştır” diye kaydetti.

HAFTALIK OLARAK YAPILACAK

Koronavirüs salgınının yayılma hızının düşmesi, etkilerinin azalması adına alınan kararlar, şu şekilde:

-Temel eğitim düzeyindeki öğrenciler için Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra,

-Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37 ve 38 inci maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemlerinin yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verilmiştir”