Edem Bekirov: “İşgalciler bizden korkuyor”

29 Eylül 2019, 16:04

Kırım Tatar aktivist, eski siyasi tutsak Edem Bekirov, Kırım Tatar siyasi tutsakların eve dönmesini sağlamak için daha fazla çalışmak gerektiğini ifade etti.

Bugün Akmescit’te (Simferopol) Kırım Dayanışması teşkilatının sıradaki toplantısı düzenlendi. Toplantıya avukatlar, hak savunucuları ve siyasi tutsakların akrabaları katıldı.

Edem Bekirov gönderdiği videoda siyasi tutsakların ailelerine seslenerek, “Şu an çocuklarınızın, eşlerinizin, sizin yanınızda olmak isterdim, şu an sizin hayatınız çok iyi anlıyorum. Bu genç çocuklar bana hayatın bambaşka, harika olduğunu öğretti.” diye kaydetti.

Rus işgalci yönetimi tarafından alıkonulan Kırım Tatar gençlerle tanışma fırsatı olduğu için kendini çok şanslı hissettiğini belirten Bekirov, “Her şeyde bir hayır var. Demek ki benim için hapse düşmem hayırlı oldu. Şu an onların serbest bırakılması için iki kat güçle çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Şu an hapislerde tutulan bu gençler tüm Kırım Tatarlarına hiçbir şeyden korkmayarak birbirimize destek vermek için mahkemelere gelmek gerektiğini gösterdi. Duruşmalarda ben de destek sözleri duyuyordum. Bu sözler büyük bir güç veriyordu. Onlar bizden korkuyor. Bu gençlerden korkuyorlar, çünkü onlara hala diz çöktürmeye başaramadılar. Ve hiçbir zaman diz çöktüremeyecekler.” ifadelerini kullandı.

Edem Bekirov
Kırım Dayanışması
siyasi tutsaklar
Bunlara da bakın: