Dünyaca ünlü siyaset bilimci Fukuyama, Ukrayna milletvekillerine eğitim verecek

Güncel
Feride Useinova
17 Ekim 2019, 11:15
Feride Useinova
17 Ekim 2019, 11:15

Ortaya attığı tarihin sonu teorisiyle Siyaset Bilimi çevrelerinde geniş yankı uyandıran Japon asıllı Amerikalı siyaset bilimci Francis Fukuayama, Ukrayna milletvekillerine kamu yönetimi perspektifli eğitim için başkent Kıyiv’e gelecek.

Fukuyama ve Stanford Üniversitesi hocalarının, 9-11 Kasım 2019 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’i ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca, Stanford Üniversitesi hukuk profesörü Erik Jensen de gelecek öğretim üyeleri arasında olacak.

UKRAYNA’DAN ÖRNEK EĞİTİM SEMİNERİ

Milletvekilleri dünyanın farklı ülkelerinde uygulanan başarılı örnekler temelinde bir eğitim alacak. Yolsuzlukla mücadele, yerel yönetimlerin gelişimi ve diğer reformlar başta gelen konular arasında olacak.

“ÜLKE İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT, GENÇ SİYASETÇİLER İÇİN BÜYÜK BİR SORUMLULUK”

Ünlü siyaset bilimci Francis Fukuyama, kamu yönetimi eğitim semineri ile ilgili, Ukrayna parlamentosunun çoğunluğunun yeni yüzlerden oluştuğunu kaydederek; gelişmiş demokratik ülkelerde çok nadir görülen bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Fukuyama bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Ülke için çok büyük bir fırsat, genç siyasetçiler için büyük bir sorumluluk. Bu yüzden dünyada başarılı olan uygulamaları ve tecrübemizi seve seve paylaşacağız”

Ukrayna makamlarından, eğitim programına iyi seviyede İngilizce bilen ve ABD yaptırımlarına tabi olmayan herhangi bir partinin üyesi olan 50 milletvekilinin katılabileceği bildirildi.