Dünya Putin'in öksürük krizini konuşuyor! Kremlin'den jet yalanlama!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Kasım 2020, 15:19
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Kasım 2020, 15:19

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükumet üyeleriyle yaptığı toplantıda öksürük krizine girdi. Hakkında koronavirüse yakalandı iddiaları ortaya atılan Putin’in sağlık durumuyla ilgili, Kremlin’den jet yalanlama geldi.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Rusya’da vaka ve ölüm sayıları 2 milyonu aşarken Devlet Başkanı Vladimir Putin’in telekonferans toplantısında öksürük krizine girmesi gündem oldu. Putin, bugün Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov ve diğer üst düzey yetkililerle görüntülü görüşme yaparken öksürük nöbetine tutuldu. 68 yaşındaki Rusya Devlet Başkanı, koronavirüsün neden olduğu ‘akut finansal sorunlar’ hakkında üst düzey yetkililerle konuşurken öksürük krizine girince cümlesini zor bitirdi. “Affedersiniz” diyen Putin, konuşmasına devam etmek için çabalarken sağ elini tekrar tekrar ağzına doğru götürdü. Öksürük krizi ile konuşamayan Putin’in koronavirüse yakalandığı akıllara gelirken, Kremlin jet hızıyla bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

KREMLİN’DEN JET YALANLAMA

Kremlin televizyonda yayımlanan bir toplantıda öksürük krizi geçiren Putin’in sağlık sorunları olduğunu inkar etti. Görüntüler daha sonra, ofisi tarafından yayımlanan yeni bir versiyonla, Putin’in öksürük nöbetinin daha az şiddetli görünmesi için yeniden düzenlendi.

TASS “KESİNLİKLE NORMAL” YANITI ALDI

Devlet haber ajansı TASS, Kremlin’e Putin’in sağlığı hakkında sorular sordu ve “kesinlikle normal” yanıtını aldı. TASS, “Başkan özür diledi ve toplantıya neredeyse hiç ara vermeden devam etti” dedi.

İşte dünyanın konuştuğu Putin’in öksürük krizinin yer aldığı o video: