Dostluk maçında dostluk kazandı: 1-1

07 Aralık 2019, 19:38

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada) futbol takımları Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de (Kyiv) karşı karşıya geldi. Bugün 13.00’te gerçekleşen maç 1-1 berabere bitti, dostluk kazandı.

Türkiye takımının golünü AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız attı. Eski milli futbolcu olan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, yakın zamanda menisküs ameliyatı olduğu için karşılaşmadan geri almadı ancak takımının teknik direktörüydü.

Karşılaşmada Ukrayna takımı 1 penaltıdan faydalanamadı.

Dostluk havasında geçen maça çok sayıda seyirci de katıldı. Yaklaşık 500 kişi civarında seyircinin izlediği maç, Dinamo Kıyiv Antrenman Tesislerinde üstü kapalı sahada oynandı. Maçtan sonra Ukrayna takımı kupayı Türk takımına verdi, ayrıca Dinamo Kıyiv’in Fahri Başkanı Grigoriy Surkis de futbolcuların imzalamış olduğu futbol topunu yine Türk takımına hediye etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy’nin partisi Halık Hizmetkarı Partisi Milletvekili Aleksandr Kabonov ile 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Durmuş Ali Sarıkaya, Türkiye ve Ukrayna takımlarında en iyi oyuncular seçildiler.

dostluk maçı
Türkiye
Ukrayna
Ukrayna-Türkiye Parlamentolar arası dostluk grubu
Bunlara da bakın: