Donbas'taki saldırılar devam ediyor: Bir Ukraynalı asker yaralandı

Güvenlik
Anife Bilal
24 Ocak 2022, 13:19
Anife Bilal
24 Ocak 2022, 13:19

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesini işgal altında tutan Rusya destekli silahlı güçler, Ukrayna birliklerine saldırmayı sürdürüyor. İşgalci güçlerin son bir günde 10 saldırı düzenlediği bildirildi. Saldırılarda bir Ukraynalı asker daha yaralandı.

Ukrayna ordusundan yapılan açıklamaya göre, Donbas’ı işgal eden Rusya destekli ayrılıkçı silahlı güçler, 23 Ocak 2022 tarihinde Ukrayna birliklerine karşı 10 saldırı düzenledi. Saldırılar sonucu bir Ukraynalı asker daha yaralandı.

Açıklamada işgalci güçlerin; 122 mm kalibreli obüs, 120 ve 82 mm kalibreli havan, çeşitli bomba atar sistemleri, büyük kalibreli makineli tüfekler ve hafif silahlarla saldırdığı aktarıldı.

RUSYA DONBAS’A SİLAH GÖNDERMEYE DEVAM EDİYOR

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Başmüdürlüğü, 21 Ocak 2022 tarihinde yaptığı açıklamada Kremlin yönetiminin Ukrayna doğusunu işgal eden Rusya destekli silahlı gruplara askeri destek sağlamaya sürdürdüğünü bildirdi. Açıklamaya göre, işgalci güçler, ocak ayı içinde, Rusya’dan demiryolu ve karayoluyla Donetsk ile Lugansk bölgelerine 7 bin tondan fazla yakıt, bir dizi tank ve topçu sistem ile diğer teçhizat ile mühimmat getirdi.