Donbas'ta işgalci Rus askerleri Ukraynalı askeri yaraladı

Güncel
_QHA Ankara
17 Ocak 2022, 11:30
_QHA Ankara
17 Ocak 2022, 11:30

Donbas’ta işgalci Rus silahlı güçlerinin saldırısında bir Ukrayna askeri yaralandı. Rus güçleri, 16 Ocak 2022 tarihinde Ukrayna’nın doğusunda Donbas mevzilerine saldırdı. Ukrayna’nın doğusunda işgalci güçler, ateşkes ihlali yapmaya devam ediyor.

Ukrayna Müşterek Kuvvetler Harekatı Basın Servisine göre, işgalci Rus birlikleri, Donbas ve Katerınovka yakınlarında tatbikat kapsamında ateş açtığını ve Ukraynalı askerlerin bulunduğu mevzilere kadar geldiğini ve bir askerin yaralandığını duyurdu.

İŞGALCİ RUSYA ATEŞKES REJİMİNİ İHLAL ETMEYE DEVAM EDİYOR

Ukrayna Müşterek Kuvvetler Harekatı Basın Servisi, işgalci güçlerin ateşkesi ihlal ettiğine dikkat çekerek, “Son iki günden bu yana, işgalci Rus güçleri tarafından bir kez ateşkes rejimi ihlal edildi. Rusya Federasyonu’nun silahlı oluşumları, Donbas ve Katerınovka yönünde, otomatik ve monte edilmiş tanksavar bombası fırlatıcılarının yanı sıra küçük silahlardan ateş açtı. Bir Ukrayna askeri yaralandı.” ifadelerini kullandı.

Yaralanan Ukrayna askerinin sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı. Ukrayna ordusu, Rus silahlı güçlerinin saldırılarına misliyle karşılık verildiğini duyurdu.