Donbas'ta bir Ukraynalı asker öldü ve dört asker yaralandı

Güncel
Anife Bilal
28 Nisan 2021, 10:31
Anife Bilal
28 Nisan 2021, 10:31

Rus işgalci güçleri, Ukrayna doğusundaki silahlı saldırılara devam ediyor. Çatışmaların devam ettiği bölgede son bir günde bir Ukraynalı asker hayatını kaybetti ve dört asker yaralandı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesini işgal altında tutan Rus silahlı güçleri, Ukrayna ordusuna yönelik saldırıları sürdürüyor. Ukrayna ordusundan bugün yapılan açıklamada, “Rus işgalci güçleri, daha sonra ateşkesi ihlal etme suçlamaları ileri sürmek için Ukrayna birliklerine karşı provokasyon saldırıları düzenlemeye devam ediyor. Rusya Federasyonu silahlı güçleri, 27 Nisan’da Müşterek Güçler Operasyonunun devam ettiği bölgede 11 defa ateşkes rejimini ihlal etti.” ifadelerine yer verildi.

İşgalci güçlerin Minsk Anlaşması çerçevesinde yasaklanan 120 mm kalibrelik havanlar, tanksavar silah sistemi, çeşitli bombaatar sistemleri, büyük kalibreli makineli tüfekler, hafif silahlarla saldırdığı ifade edildi. Düşman saldırılar sonucu bir Ukraynalı askerin yaralandığı bildirildi.

PATLAYICININ İNFİLAK ETMESİ SONUCU 1 ASKER ÖLDÜ, 3 YARALANDI

Öte yandan dün bir askeri aracın sebebi bilinmeyen bir patlayıcıya çarpması sonucu bir Ukrayna askerinin hayatını kaybettiği, 3’ünün yaralandığı bildirildi. Bölgede olaya ilişkin inceleme başlatıldığı aktarıldı.