Donbas'ta bir Ukraynalı asker daha hayatını kaybetti

Güvenlik
Anife Bilal
12 Nisan 2021, 14:23
Anife Bilal
12 Nisan 2021, 14:23

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesini işgal altında tutan Rus silahlı güçleri, Ukrayna ordusuna yönelik saldırıları sürdürüyor. İşgalcilerin hain saldırısı sonucu, bugün bir Ukraynalı asker daha hayatını kaybetti.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri “Kuzey” Taktik Grubu basın servisinden yapılan açıklamada, 12 Nisan 2021 tarihinde işgalci güçlerin gerçekleştirdiği silahlı saldırı sonucu bir Ukraynalı askerin hayatını kaybettiği duyuruldu. Açıklamada söz konusu eylemlerinin işgalci güçlerin mevcut anlaşmalara uymak istemediğini ve kasıtlı olarak ateşkesi ihlal ettiğini bir kere daha teyit ettiğini vurguladı.

DONBAS’TA 2021 YILI BAŞINDAN BU YANA UKRAYNA ORDUSUNUN KAYIPLARI ARTIYOR

Ukrayna’nın doğusunu işgal altına alan Rus işgalci güçlerinin, 2021 yılının başından bu yana Ukrayna ordusuna yönelik düzenlediği hain saldırılar sonucu 26 Ukraynalı asker hayatını kaybetti. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın sözcüsü Yuliya Mendel, Rus silahlı güçlerin 2021 yılın başından bu yana, yoğun bir şekilde saldırılara başladığını ifade etti. Sözcü Mendel, Temmuz 2020’de sağlanan ateşkes anlaşmasının başından yıl sonuna kadar 5, 2021 yılın başından bu yana 26 Ukraynalı askerin hayatını kaybettiğini vurguladı. Bu saldırının ardından hayatını kaybeden asker sayısı 27’ye yükseldi.