"DMEDD Kermesi" yoğun ilgi gördü

01 Aralık 2019, 12:44


Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) tarafından yabancı misyon temsilciliklerinin de katılımıyla “DMEDD Kermesi” Sheraton Otel’de ziyaretçilere kapılarını açtı.

DMEDD üyelerinin gönüllü çabaları ve Dışişleri Bakanlığının desteğiyle her yıl düzenli olarak düzenlenen kermes, bu yıl 1 Aralık Pazar günü (bugün) 10.00-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye Dışişleri Bakanlığı mensuplarının eşleri ve Ankara’da görev yapan büyükelçilerin eşlerinin katıldığı kermeste toplanan paraların, Türkiye’deki öğrencilerin daha iyi eğitim almaları için yapılacak çalışmalara bağışlanacağı belirtildi. Bu kapsamda, Ankara’da faaliyet gösteren 38 yabancı ülke temsilciliği kermese katılım sağladı.

Türkiye’nin dış temsilciliklerinde görev yapan çalışanlar ve yabancı ülke temsilcilikleri, kendilerine ayrılan stantlarda ülkelerinin yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptı. Ayrıca katılım gerçekleştiren ülkeler, kurulan sahnede ülkelerine özgü kültürel gösteriler sergiledi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga’nın eşi Tetyana Sıbiga da kermeste Ukrayna’nın yöresel ürünlerinin tanıtımını yaptı. Ukrayna yöresel ürünlerinin bulunduğu stant, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bunlara da bakın: