Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kosovalı mevkidaşıyla görüştü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Eylül 2020, 12:40
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Eylül 2020, 12:40

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla ile görüştü. Çavuşoğlu, Kosovalı mevkidaşıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakanı Meliza Haradinaj Stublla ile 12 Eylül 2020’de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme dolayısıyla Bakan Meliza Haradinaj-Stublla, Türk devletinin Kosova’ya sürekli desteği için Türk mevkidaşı Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR

“Türkiye Cumhuriyeti devletine, Kosova Cumhuriyeti’nin ikili ilişkilerin derinleştirilmesi ve Kosova’nın uluslararası öznelliğini güçlendirmesi yönünde Türkiye devletine minnettarlığımı ifade ettim.” ifadelerinde bulunan Bakan Haradinaj Stublla, Kosova devletinin uluslararası tanımaları artırmaya ve uluslararası öznelliğini güçlendirmeye kararlı olduğunu belirtti.

KOSOVA-TÜRKİYE SÜRDÜRÜLÜR İLİŞKİLER TEYİT EDİLDİ

Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stubllai,“Yeni bir devlet olarak, uluslararası tanımalarımızı artırmaya ve uluslararası öznelliğimizi güçlendirmeye kararlıyız. Sürdürülür işbirliği köprüleri ve yıkılmaz ilişkileri kurduğumuz dostlarımızla yakın işbirliğini sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Stubllai, Türkiye ile yakın işbirliği ilişkilerinin mükemmel olduğunu bir kez daha teyit ederek, amacın karşılıklı güçlendirme yönünde ortak çıkarları geliştirmek olduğunu sözlerine ekledi.