Dışişleri Bakan Yardımcısı Bodnar: Ukrainler ve Kırım Tatarları, Rusya’nın propagandasına kanmıyor

Güncel
Ozan Barış Erim
06 Aralık 2019, 15:37
Ozan Barış Erim
06 Aralık 2019, 15:37

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasıl Bodnar yaptığı açıklamada, Ukrain ve Kırım Tatarlarının Rus propagandasının etkisinde kalmadığını ifade etti.

Bodnar ayrıca, Rusya Federasyonu’nun Ukrain ve Kırım Tatar halklarını, özellikle Türkiye’de bölme çabası olduğunu ama bunun boşa çıkacağını belirtti.

Ukraynalılar ile Kırım Tatarlarının arasındaki bağın önemine vurgu yapan Bodnar, “Ukrayna ve Kırım Tatar kuruluşları arasında bir bağ olması çok önemlidir. Bu durum tek toplumun göstergesidir ve Rus propagandası ne kadar çaba gösterirse göstersin Kırım’ı işgalden kurtarmak ve Rus saldırganlığının durdurulması konusundaki ortak isteğimizi yıkamaz” dedi.

TÜRK VATANDAŞLARININ BİR KISMI RUS PROPAGANDASINDAN ETKİLENİYOR

Bodnar, Ukrainler ve Kırım Tatarları arasında Rus propagandasının Türkiye’de ne kadar çok zarar gösterdiğini anladığını belirterek, “Ukrainler ve Kırım Tatarları propagandanın etkisi altında kalmıyor. Ancak Türk vatandaşlarının bir kısmı etkilenebiliyor. Burada Ukrayna ve Kırım’ın geri alınması ile ilgili objektif bilginin yayılması, Türkiye tarafıyla görüşülecek konular arasındadır” dedi.