Dinamo Kıyiv'in defans oyuncusu Vitaliy Mikolenko Everton yolcusu

Haberler
Ömer Kaya
20 Aralık 2021, 18:34
Ömer Kaya
20 Aralık 2021, 18:34

Dinamo Kıyiv’in defans oyuncusu Vitaliy Mikolenko, Everton’a transfer oluyor. 22 yaşındaki Ukraynalı oyuncu Mikolenko, İngiltere Premier Ligi’nde mücadele eden Everton ile anlaşmaya varıyor. Ukraynalı deneyimli oyuncunun beş yıl sürecek bir sözleşme imzalayacak.

Dünyaca ünlü futbol kulübü Manchester City’de ter döken Ukraynalı oyuncu Zinçenko ve West Ham’da oynayan Yarmalenko’nun ardından bir Ukraynalı oyuncu daha Premier Lig’de top koşturacak. Everton takımında transfer olan Mikolenko, yeni takımıyla 21 milyon avro’ya anlaştı.

Ukrayna takımı Dinamo Kıyiv’in defans oyuncusu olan Vitaliy Mikolenko, transfer tutarı 21 milyon avro olacak ve 2 milyon avro daha ikramiye olarak kaydedildi.

Öte yandan, Dinamo Kıyiv’in Rumen teknik direktörü Mircea Lucescu, defans oyuncusu Vitaliy Mikolenko’nun Everton’a transfer olmasıyla ilgili, Mikolenko, deneyimli bir devans oyuncusu. Aynı zamanda sahada örnek olacak gençtir. Bu tür yetenekli genç oyuncuların ilerlemesini ve büyümesini sağlamak çok önemli.” dedi.

Dinamo Kiev Mircea Lucescu'nun sözleşmesini 2 yıl uzattı - Son dakika spor  haberleri – Sözcü