Yalova'da Kırım'dan gelen hasta çocuklar yararına Arslanbek Sultanbekov konseri yapıldı

Diaspora
Ömer Kaya
09 Kasım 2021, 23:41
Ömer Kaya
09 Kasım 2021, 23:41

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi, Türkiye’ye Kırım’dan tedavi için gelen ve eğitim gören çocuklar yararına yardım konseri düzenledi. Geceye Türkiye’deki Kırım Tatarları yoğun katılım gösterirken; Türk dünyası sanatçısı Arslanbek Sultanbekov gecede sahne aldı.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi, Kırım’dan gelen hasta ve eğitim gören çocuklar yararına 9 Kasım 2021 tarihinde yardım konseri yaptı. Çiftlikköy Belediyesi Düğün Ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen konser etkinliği kapsamında, ünlü Nogay Türkü sanatçı Arslanbek Sultanbekov ve Yalova’nın yerel sanatçısı Utku Köşedar sahne aldı. Geceye, Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit, Eskişehir Kırım Halkbilim Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Recep Şen, Kırım Derneği Gebze Şube Başkanı Şerife Orak, Kırım Gelişim Vakfı Bursa Şubesi Başkanı Haluk Yaşayanlar, Kırım Derneği Gebze Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Ateyşen, Kırım Gelişim Vakfı Eskişehir Temsilcisi Abdullah Akkurt ve Türkiye’deki Kırım Tatar diasporasından bir çok isim katılım gösterdi.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi Başkanı Zeki Ertürk, geceye ilişkin QHA’ya yaptığı açıklamada, Bu organizasyonu; Kırım’dan gelen çocuklarımızdan eğitim görenlerinin burs ihtiyacını, hasta ve tedaviye ihtiyacı olanlarının da masraflarını karşılamak amacıyla düzenliyoruz. Belediyemiz, organizasyon için salon temini konusunda yardımcı olurken, Kırım Tatar dostlarımızdan da destek gördük. Ayrıca Kırım Gelişim Vakfı Ümit Şilit de sanatçımıza ulaşma konusunda bizlere yardımcı oldu. İmkanlarımız ölçüsünde, elimizden geldiğince soydaşlarımıza destek olma çabalarımızı, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herkese çok teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

KONSERİN GELİRLERİ KIRIM’DAN TÜRKİYE’YE TEDAVİ İÇİN GELEN ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARI İÇİN KULLANILACAK

Konserin gelirleri, Kırım’dan gelen çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak.