Tuvğan Til, Anneler Günü'nü kutladı: Kırım Tatar çocuklarından sevgi dolu mesajlar

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Mayıs 2021, 18:11
Ayyıldız Huri Kaptan
09 Mayıs 2021, 18:11

Kırım Tatar dilinin korunması, yaşatılması ve geliştirilmesi için önemli çalışmalara imza atan Tuvğan Til, Anneler Günü’ne özel bir video çalışması yayımladı. Tuvğan Til’in yayımladığı video çalışmasında, çok sayıda Kırım Tatar çocuğun sesinden Anneler Günü’ne ilişkin sevgi dolu mesajlar paylaşıldı.

Kırım Tatar diasporasında tamamen Kırım Tatarca yayın yapan ilk site olarak 3 Mayıs 2020 tarihinde hayata geçirilen Tuvğan Til sitesi, bugün yayımladığı yazılı ve video mesajlar ile Anneler Günü’ne özel bir kutlama gerçekleştirdi. Tuvğan Til, Kırım, Ankara, Kıyiv ve Cenişke (Geniçesk) gibi farklı coğrafyalardan Kırım Tatar çocukların, Anneler Günü’ne özel sevgi dolu mesajlarının yer aldığı bir video çalışması yayımladı.

Sitenin Anneler Günü’ne özel yazılı mesajında kaydedilenler ise şöyle:

“Saygılı dostlarımız…
Tarih boyunca Kırım Tatar halkı büyük facialar yaşadı. Hicret ve sürgün yollarında büyük kayıplar gördü. Bu zorlu zamanlarda halkımızı ayakta tutan anneler oldu.
Her türlü imkansızlıklara bakmadan evlâtlarını büyüten, onları vatanına-milletine hayırlı insanlar olma yolunda terbiye eden, milli mücadele yolunda halk ile omuz omuza yürüyen kahraman Kırım Tatar kadınlarının şahsında bütün anaların, özellikle de yaşanmakta olan pandemi sürecinde vazifelerini zor şartlar altında olsa da yerine getirmekten vazgeçmeyen sağlık sahasında çalışan analarımızın Anneler Günü’nü kutluyoruz.”

Tuvğan Til’in “Analar Künü Hayırlı Olsun” adlı kutlamasına ulaşmak için tıklayınız.