Tedavi gören Kırım Tatarlarına destek için düzenlenen kermes Gebze'de açıldı

18 Ocak 2020, 00:53

Kırım Derneği Gebze Şubesinde, tedavi gören Kırım Tatarlarına destek olmak üzere düzenlenen kermes, geniş bir katılımla açıldı.19 Ocak 2020 tarihine kadar sürecek olan kermese, yoğun ilgi gösterildi. Kermesin açılışına, Kocaeli Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Emel Kırım Vakfı Başkanı, KTMM Türkiye Temsilcisi, yönetmen Zafer Karatay , Kırım Tatar dernek başkanları ve yönetim kurulu ile çok sayıda destekçi katıldı.

DERNEK BAŞKANI ŞERİFE ORAK: KERMESİMİZ PAZAR GÜNÜNE KADAR DEVAM EDİYOR, SİZLERİ DE BEKLİYORUZ

Kırım Tatarlarına destek olmak için düzenlenen örnek kampanya ile ilgili Dernek Başkanı Şerife Orak, “Tedavi gören hastalarımız için düzenlediğimiz kermesimize katılarak bizlere destek veren, Sn. Kaymakamımız Mustafa Asım Alkan’a, Emel Vakfı Başkanı Zafer Karatay’ a, Başkan Yardımcısı Nurten Bay’a, Kocaeli Kırım Türkleri Dernek Başkanı Şengül Talgır’a ve yönetim kuruluna, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sezer Nilgün Aydın’a ve Kadın Komisyonu Başkanı Şerife Albayrak’a, Kırım Gelişim Vakfı Bursa Şube Başkanı Haluk Yaşayanlar, Kentka Başkanı Tuba Şensoy’a, Kırım Türkleri Londra Temsilcisi Melek Maksudoğlu’na ve ayrıca Gebze Kırım Türkleri derneği yönetim kuruluna, kadın kollarına, denetim kurulu Başkanı Basri Ateş’e, disiplin kurulu başkanı Abdullah Akkerman’a, derneğimiz kurucu kadın kolu başkanı Nermin Ekim’e, gönüllülerimize, üyelerimize ve dostlarımıza, Geray, Sevilya ve Leyla adına teşekkür ederiz. Kermesimize, hasta olan hayatlara dokunmak adına sizleri de bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

KERMESİN GELİRİ TEDAVİ GÖREN KIRIM TATARLARINA GİDECEK

Kırım Derneği Gebze Şubesinin yardım kermesi, 19 Ocak 2020 tarihine kadar sürecek. Söz konusu kermesin geliri, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’dan Türkiye’ye gelerek tedavi gören Kırım Tatarlarına aktarılacak.

Tedavi gören hastalarımız için düzenlediğimiz Kermesimize katılarak bizlere destek veren,Sn.Kaymakamımız Mustafa Asım…

Опубліковано Serife Orak Пʼятниця, 17 січня 2020 р.
kermes
Kırım Derneği Gebze Şubesi
Kırım Tatarları
yardım kampanyası
Bunlara da bakın: