Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan Kılıç, Kırım Derneğini ziyaret etti

Diaspora
qha muhabir
23 Mart 2022, 21:08
qha muhabir
23 Mart 2022, 21:08

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Genel Müdür Kılıç, Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin ve önceki dönem Kırım Derneği Genel Başkanı Tuncer Kalkay ile bir araya geldi. Ziyarette, sivil topluma ve derneğin faaliyetlerine ilişkin güncel konular istişare edildi.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç, bugün Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezini ziyaret etti. Kılıç, nezaket ziyareti kapsamında Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin ve Kırım Derneği eski Genel Başkanı ve Dernek Yönetim Kurulu üyesi Tuncer Kalkay ile görüştü.

Ziyaret çerçevesinde, sivil topluma ve derneğin faaliyetlerine ilişkin güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Şahin, Kılıç’a derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca Kılıç’a, derneğin Ukrayna’ya yönelik yapılan yardımlarından ve Ukrayna’dan gelen sığınmacılara ilişkin faaliyetlerden söz edildi.