Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, savaş mağduru Kırım Tatarları için program düzenledi

Diaspora
qha muhabir
28 Mart 2022, 16:09
qha muhabir
28 Mart 2022, 16:09

Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, 26 Mart 2022 tarihinde Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş nedeniyle ülkeden ayrılan Rus işgali altındaki Kırım ve Ukrayna’dan gelen sivillere moral programı düzenledi. Programa katılan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkan Vekili Metin Gündoğdu, programın sonunda, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ile ortak hareket edilmesi ve savaş mağdurlarına yardım komitesi oluşturulması yönünde karar aldı.

Romanya Dobruca Kırım Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Kırım ve Ukrayna’dan gelen savaş mağdurlarına yemek programı düzenledi. Savaş mağdurlarına destek ve moral vermek amacıyla düzenlenen yemek programına 480 kişi katılım sağladı. Yemeğe, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç adına Başkan Vekili Metin Gündoğdu katıldı.

ESKİŞEHİR’DE KIRIM TATARLARI İÇİN YARDIM KOMİTESİ OLUŞTURACAK

Etkinliğin ardından Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkan Vekili Gündoğdu, Kırım Tatarları için yardım komitesi oluşturmak üzere İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ile koordineli çalışma kararı aldı.

Öte yandan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ukrayna’dan gelen savaş mağdurlarına yönelik yapılan yardım gecesinde, yardımseverlere plaket takdim etti.