Örnek yardım kampanyası: "Türk İllerinde Çocukluk Günleri" kitabının geliri ihtiyaç sahiplerine aktarılacak

Diaspora
Ömer Cihad Kaya
06 Şubat 2020, 15:49
Ömer Cihad Kaya
06 Şubat 2020, 15:49

Kırım Derneği Bursa Şubesinin de paydaşlarından biri olduğu “Göçmen Kardeşlerimize Bir Işık, Bir Güler Yüz, Bir Yolbaşçılık Projesi” projesi, Türk illerinden gelen göçmenlere kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, iş ve meslek sahibi olabilmeleri, eğitim almalarına katkıda bulunabilmek için gönüllülere sesleniyor.

KIRIM DERNEĞİ BURSA ŞUBESİ PROJEYE DESTEK İÇİN ZİYARET

Kırım Derneği Bursa Şubesi, “Göçmen Kardeşlerimize Bir Işık, Bir Güler Yüz, Bir Yolbaşçılık Projesi” kapsamında Avukat Ahmet Buhari tarafından hazırlanan “Türk İllerinde Çocukluk Günleri” isimli kitabın tanıtımı kapsamında, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Genel Başkanı Veli Öztürk’ü ziyaret etti.

Ziyarette, Proje Koordinatörü Ahmet Buhari , Yalova Belediye Meclis Üyesi Çevre Mühendisi Uğur Daban, Kırım Derneği Bursa Şube Başkanı Yunus Güneri ve Kırım Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bircan yer aldı.

“TÜRK İLLERİNDE ÇOCUKLUK GÜNLERİ” PROJESİ

Kırım Derneği Bursa Şubesi, “Türk İllerinde Çocukluk Günleri” projesine ilişkin detayları Kırım Haber Ajansına değerlendirdi.

“Türk İllerinde Çocukluk Günleri” kitabında Kırım Tatarca yazılmış bir öykü ile birlikte, ülkemizde Bulgaristan’da, KKTC’de, Azerbaycan’da, Özbekistan’da, Doğu Türkistan’ın çeşitli yörelerinde yaşamış 20 yazara ait 26 öykü var. Proje koordinatörü Ahmet Buhari tarafından bu hikâyelerden aranan özellikleri içerenleri ayırıp, gerek yazarları ve gerekse diğer teknik bilgi sahibi kişilerle işbirliği yaparak bir eserde topladı. Konunun uzmanı olan bilimadamları; Prof.Dr. Ali Yakıcı, Prof.Dr. Hakan Kırımlı, Prof.Dr. Salih Aynural, Doç.Dr. Didem Buhari değerli araştırmaları ile katkı sağladı.

Edinilen bilgilere göre, proje ile tüm göçmen Türk topluluğu mensuplarından iş ihtiyacı olan kişilere fon ayrılacak. “Türk İllerinde Çocukluk Günleri” kitabının satışından elde edilecek gelirin tamamı yine muhtaç durumda olan göçmen Türk topluluğu mensuplarına yardım ve burs olarak değerlendirilecek.

ÖRNEK PROJEYE DESTEK OLMAK İSTEYENLER İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Proje ile ilgili olarak bir de internet sitesi hazırlandı. İlgili siteye, ” https://turkillerinde.com/ ” adresinden ulaşmak mümkün. Projenin tüm detayları bu sitede yer alıyor.

Projenin geçen amaçlar doğrultusunda satışa sunulan kitaptan (25 tl) edinmek ve destek olmak isteyenler, Kırım Derneği Bursa Şubesi vasıtasıyla kitaba ulaşabilirler.

Ömer Bircan: 05063446854

Süleyman Gence: 05434057699

kirimdernegi.bursasubesi@gmail.com