Kırım Tatar kökenli yazar Dr. Serra Menekay, "Türk Kadın Hareketi ve Edebiyat" konusu ile Kanal B’ye konuk olacak

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Temmuz 2022, 17:31
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Temmuz 2022, 17:31

Kırım Tatar kökenli yazar Dr. Serra Menekay, yarın akşam Kanal B’nin “Başkent Durağı” programına konuk olacak ve “Türk Kadın Hareketi ve Edebiyat” konusunu ele alacak.

“Aluşta’dan Esen Yeller”, “Kuşbakışı”, “Şefika”, “İğne Oyası”, “Adını Arayan Çocuk”, “Adını Arayan Çocuk- İkinci Kitap”, “Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş”, “Kıvılcımdan Aleve, Ege’deki Kuvayı Milliye”, “aşk x 96 =AŞK”, “Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları” romanlarıyla tanınan ve kitapları ile büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan Kırım Tatarı yazar Dr. Serra Menekay, 15 Temmuz 2022 Cuma günü saat 21.00’de “Başkent Durağı” adlı programda yayın konuğu olacak. Op. Dr. Murat Molu’nun hazırlayıp sunduğu “Başkent Durağı” programında “Türk Kadın Hareketi ve Edebiyat” konusu ele alınacak.

Yazar ve Dr. Serra Menekay kimdir?

Kırım kökenli bir aileden gelen Dr. Serra Menekay Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlığını biyokimya ve klinik biyokimya dalında yaptı. Hekimlik mesleğinin yanında gezi yazılarını, denemelerini ve şiirlerini değişik yayın organlarında yayımlayan, çeşitli dergilerin yayın yönetmenliğini ve editörlüğünü de yapan Serra Menekay ilk romanı Aluşta’dan Esen Yeller’i yazabilmek için mesleğine ara verdi. Menekay halen eşiyle birlikte İzmir’de yaşamakta ve yazmayı sürdürüyor. İlk kitabı “Aluşta’dan Esen Yeller” ile “Kuşbakışı”, “Şefika”, “İğne Oyası”, “Adını Arayan Çocuk”, “Adını Arayan Çocuk- İkinci Kitap”, “Çocuk Gözümden Şimdiki Aklımla Ödemiş”, “Kıvılcımdan Aleve, Ege’deki Kuvayı Milliye”, “aşk x 96 =AŞK”, “Gördesli Makbule ve Demirci Akıncıları” romanlarını da kaleme alan yazarın eserleri hayli ilgi görüyor.