Kırım Tatar Diasporası bu düğünde buluştu

13 Ekim 2019, 22:08

Şahin ve Alkan ailelelerinin çocukları Sıdıka Bikeç Şahin ve Alperen Alkan dünya evine girdi. Ankara’da gerçekleşen düğüne Türkiye’nin bir çok yerinen Kırım Tatar diasporasının mensupları, politikacılar ve akademisyenler katıldı.

Kırım Derneği Genel Başkanı ve Dünya Kırım Tatar Kongresi Başkan Yardımcısı Mükremin Şahin kızı Sıdıka Bikeç Şahin, Alperen Alkan ile evlendi. Ankara’da gerçekleşen düğünde çiftin nikah şahitliğini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İrfan Gürdal, Orhan Aslan, Murat Batır ve Ruhsar Çağlar yaptı.

Düğüne başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinden davetliler katıldı. Kırım Tatar diasporası mensuplarının yanı sıra, İYİ Parti milletvekili İbrahim Halil Oral, Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, eski MHP milletvekili Oktay Vural ve Şevket Bülend Yahnici ile bir çok akademisyen katıldı. Ayrıca milli sporcu olan damat Alperen Alkan’ın Ankara Atlı Spor Kulübündeki arkadaşları da bu mutlu gününde kendisini yalnız bırakmadı.

Kokteyl servisi ile başlayan düğünde daha sonra çiftin salona teşrif etmesiyle nikah törenine geçildi. Ardından çift birlikte ilk oyunları Kırım Tatar halk oyunlarından ağır ava ve qaytarmayı oynadı. Davetlilerden büyük alkış alan çiftin oyunundan sonra pasta kesildi ve takı merasimi ve sıcak kokteyl servisi ile devam etti. Yakın bir zamanda damat beyin dedesi Alaattin Ceceli’nin vefat etmiş olması sebebiyle çiftin isteği üzerine düğünde eğlence olmadı, düğün sonunda ise Kırım Tatar qaytarma havaları oynandı. Düğün sırasında müzik Kıyiv’den gelen Kırım Tatar orkestrası tarafından icra edildi.

Düğüne ayrıca bir çok çelenk de gönderildi.

Kırım Haber Ajansı olarak, çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.

diaspora
düğün
Bunlara da bakın: