Kırım Derneğinden TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bulut'a taziye mesajı

Diaspora
Ömer Cihad Kaya
07 Aralık 2020, 19:10
Ömer Cihad Kaya
07 Aralık 2020, 19:10

Türkiye-Ukrayna ekonomik ilişkilerine, tarım sektörü başta olmak üzere önemli katkılar sağlayan iş adamı, TUİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Bulut vefat etti. Kırım Derneği Genel Merkezi, koronavirüs salgınına yakalanarak yaşamını yitiren iş adamı Ali Bulut için taziye mesajı yayımladı.

Ukrayna’daki Türk toplumunun önemli isimlerinden olan ve uzun yıllardır Ukrayna’da da tarım sektöründe faaliyetlerde bulunan TUİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Bulut, koronavirüs nedeniyle bugün hayatını kaybetti.

KIRIM DERNEĞİ GENEL MERKEZİNDEN ALİ BULUT İÇİN TAZİYE MESAJI

Salgın nedeniyle hayatını kaybeden Türk iş adamı Ali Bulut için Kırım Derneği Genel Merkezi de bir taziye mesajı paylaştı. Yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkan Vekili Ali Bulut beyin korona virüs sebebiyle vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin gelişmesinde büyük emeği olan, Ukrayna’ya iş yapmak için giden Türk iş insanlarına her zaman destek veren, tecrübelerini aktarmaktan çekinmeyen, Herson Bölgesi’nde Kırım Derneği yöneticilerinin ziyaretlerinde onlara ev sahipliği yapan ve bizlerin derin sevgisini kazanan
Merhum Ali Bulut beye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
Mekânı cennet, ruhu şad olsun.”