Kırım Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesinden Arslanbek Sultanbekov konseri: Kırım'dan gelen hasta ve okuyan çocuklar yararına

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ekim 2021, 21:18
Ayyıldız Huri Kaptan
27 Ekim 2021, 21:18

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi, Kırım’dan gelen hasta ve eğitim gören çocuklar yararına yardım konseri düzenliyor. Türk dünyası sanatçısı Arslanbek Sultanbekov’un sahne alacağı konsere dair, Dernek Başkanı Zeki Ertürk QHA’ya yaptığı açıklamada, organizasyona tüm destek verenlere teşekkür ederek “Kırım Tatar soydaşlarımız için çabalarımız ve çalışmalarımız sürecek” dedi.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi, Kırım’dan gelen hasta ve eğitim gören çocuklar yararına 9 Kasım 2021 tarihinde yardım konseri gerçekleştirecek. Konser etkinliği kapsamında, ünlü Nogay Türkü sanatçıArslanbek Sultanbekov ve Yalova’nın yerel sanatçısı Utku Köşedar sahne alacak. Konser gelirinin Kırım’dan gelen çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını bildiren Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Çiftlikköy Şubesi Başkanı Zeki Ertürk etkinliğe dair QHA’ya verdiği demeçte şunları kaydetti:

“KIRIM TATAR SOYDAŞLARIMIZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

“Bu organizasyonu; Kırım’dan gelen çocuklarımızdan eğitim görenlerininin burs ihtiyacını, hasta ve tedaviye ihtiyacı olanlarının da masraflarını karşılamak amacıyla düzenliyoruz. Belediyemiz, organizasyon için salon temini konusunda yardımcı olurken, Kırım Tatar dostlarımızdan da destek gördük. Ayrıca Kırım Gelişim Vakfı Ümit Şilit de sanatçımıza ulaşma konusunda bizlere yardımcı oldu. İmkanlarımız ölçüsünde, elimizden geldiğince soydaşlarımıza destek olma çabalarımızı, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”