Kırım Derneği Manavgat Şubesi, Şubat ayını etkinliklerle geçirdi

Diaspora
Ömer Kaya
05 Mart 2020, 15:25
Ömer Kaya
05 Mart 2020, 15:25

Kırım Derneği Manavgat Şubesi, Şubat ayı faaliyet raporunu paylaştı. Kırım Derneği Manavgat Şubesi, Şubat ayında Kırım’ın işgalinin 6. yılında gerçekleşen protesto gösterisi ve pek çok etkinliğe imza attı.

Kırım Derneği Manavgat Şubesinin Şubat ayı faaliyetlerinden bazıları şu şekilde:

6 Şubat 2020 tarihinde Manavgat Belediye Başkanlığı ve Manavgat Ticaret Odası işbirliğinde sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile düzenlenen ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ sloganıyla Manavgat’ın iş dünyasını buluşturan ikili iş görüşmeleri olanağı sağlayan organizasyona gelen davet üzerine yönetim kurulu ve üyelerimizle katılım sağlandı.

10 Şubat 2020 tarihinde Kırım’ın işgalinin 6. yıl dönümünde Antalya Saat Kulesi meydanında basın açıklaması ve protesto için yönetim kurulu ile birlikte Antalya Muratpaşa Kaymakamlığına ve Emniyet Müdürlüğüne gerekli yazılı müracaatta bulunuldu.

14 Şubat 2020 tarihinde ‘Sevgi Paylaştıkça Çoğalır’ sloganı ile dernek üyeleriyle birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi.

20 Şubat 2020 tarihinde Kırım Tatar halkının antlı şehidi Numan Çelebicihan ile sürgün, göç ve işgal şehitlerinin ruhlarına Hasan Fehmi Boztepe Camisinde dua okutuldu ve lokum dağıtıldı.

26 Şubat 2020 tarihinde Antalya Saat Kulesi meydanında Kırım işgalinin 6.yılında protesto ve basın açıklamasını gerçekleştirildi. Ardından Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğunun düzenlediği ‘Tarihin Aynası: Kırım Benim Yaram’ adlı resim sergisine katılım sağlandı.