Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinin yeni yönetiminden teşekkür

17 Şubat 2020, 13:11

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesinde, 15 Şubat 2020 tarihinde olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin’in de katıldığı toplantı sonrası, yeni yönetim kurulu belirlendi.

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi, yeni yönetimin gelişine ilişkin bir teşekkür bildirisi paylaştı. Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Yönetimi tarafından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Daha 1917’de kadın ve erkek tüm halkına seçmeyi ve seçilmeyi layık görmüş, Numan Çelebicihan önderliğinde Anayasal bir Cumhuriyet kurmuş, istişareler için Kurultaylar toplamış; hep birlikte düşünmeye ve çalışmaya inanmış Kırım Tatar Halkının evlatları olarak, atalarımızdan devraldığımız demokratik yönetim geleneğimizin gereğini yerine getirdik.

26 Aralık 2016 tarihinde büyük bir heyecan ve özveri ile kurulan Kırım Türkleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubemiz, ilk günden itibaren birlik, beraberlik içinde Kırım’ın ve İstanbul Anadolu Yakasında yaşayan Kırım Tatarlarının sesi olma gayretiyle çalıştı. Kurucu Başkanımız, Sn. Turgut Güngez ve yönetim kurulu çok kısa zamanda İstanbul’da ve tüm Kırım Tatar diasporasında ses getiren pek çok çalışmaya imza attılar.

“KIRIM TATARLARI OLARAK DEMOKRASİYE İNANAN BİR HALKIZ”

Tanıtım standları, imza kampanyaları, açık hava toplantıları, halk oyunları ve müzik geceleri, birlik kahvaltıları, geziler, bilgilendirme ziyaretleri ve daha pek çok etkinlik henüz çok taze derneğimizin imkânları ve dernek gönüllülerimizin gayretleri ile başarıldı. Yapılanlar elbette yapılmak istenenlerin yalnızca bir kısmı idi. Vatan Kırım için çalışmak, daha çok çalışmak ve dahi daha çok çalışmak gerekliliğinin bilinci ile her gün yeniden azimle işlere koyulduk. Yetebildiklerimize şükrettik, yetemediklerimiz için nasıl yaparızın derdine düştük. Kırım Tatar halkının dertlerine bir nebze olsun çare olabilmenin gayreti ile geçen 3 yılımızın sonuna geldik. Yine halkımızın adına yaraşır şekilde demokratik usuller ile bundan sonraki 3 yıl boyunca çalışmaları yürütecek olan yeni yönetim kurulumuzu, üyelerimizin destekleri ile seçtik ve görevlendirdik. Başta Kurucu Başkanımız ve 3 yıl boyunca Dernek Başkanımız olan Sn Turgut Güngez’e tüm bu süreç içerisinde gösterdiği yüksek özveri ve emekleri için yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına çok teşekkür ederiz. Derneğimizin her daim destekçisi olan Genel Merkezimize ve Genel Başkanımız Sn Mükremin Şahin’e, engin tecrübesi ile hep yanımızda olan Emel Kırım Vakfı Başkanı Sn Zafer Karatay’a, Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi adına Genel Kurul Divan Başkanlığımızı yürüten Sn Oya Deniz Şahin’e, ayrıca tüm etkinliklerimizi uluslararası kamuoyuna ulaştıran Kırım Haber Ajansına, her çalışmamıza koşup gelen, her ricamızı yüksünmeden yapan, maddi manevi desteklerini bizden esirgemeyen, kardeşlik bağıyla bağlı olduğumuz üyelerimize ve bizlere güç veren değerli gönül dostlarımıza teşekkür etmeyi de borç biliyoruz. Oy birliği ile kabul edilen yeni yönetim kurulumuza; başta yeni başkanımız Şebnem Sözen olmak üzere, görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz… ‘Millete hizmet etmek istiyorsan elinden gelen işle başla.’ diyerek yolumuzu aydınlatan Gaspıralı İsmail Bey’in izinde, sevgi ve emek ile çalışacak yeni yönetim kurulumuzu arz ederiz:

Başkan: Şebnem Sözen

Başkan Yardımcısı: Zekeriya Başarslan

Sekreter: Serpil Mafke

Veznedar: Rabia Demiray

Muhasip: Kuddüs Kurtbörü

Üye: Aybala Polat

Üye: Zafer Avraham İşcan Yönetim Kurulu Yedek: Turgut Güngez, Alper Yavuzeser, Mehmet Faik Ayturan, Cemil Bağış, Bülent Altay, Ufuk Aykol, Muharrem Kuleli Denetleme Kurulu Asil: Elvan Çağatay, Rüştü Yurdupak, Cemal Demiray Denetleme Kurulu Yedek: Sercan Dikici, Kürşat Altay, Saadet Töre Disiplin Kurulu Asil: Niyazi Elitok, Deniz Öztoprak, Zehra Füsun Noyanlı Disiplin Kurulu Yedek: Abdullah Yantır, Özlem Şengül, Göksel Nazik

Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi
Bunlara da bakın: