Kırım Derneği Genel Merkezinden Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı hakkında Ankara'da basın açıklaması

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Mart 2022, 00:38
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Mart 2022, 00:38

Kırım Derneği Genel Merkezi, Rusya’nın 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana Ukrayna’ya karşı başlattığı saldırılarını topyekün savaş durumuna getirmesine ilişkin Ankara Ulus Meydanında basın açıklaması düzenleyecek.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 5 Mart 2022 Cumartesi günü saat: 14.00’de Ankara Ulus Meydanı Atatürk Heykeli önünde, Rusya’nın 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya karşı sürdürdüğü aralıksız saldırılarına dair bir basın açıklamasında bulunacak. Rusya’nın Ukrayna’yı işgale yönelik haksız saldırılarına dair düzenlenecek basın açıklaması etkinliğinde, Türkiye’deki Kırım Tatar diasporasının Ukrayna ile tam dayanışma içinde olduğu vurgulanacak.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin söz konusu basın açıklaması etkinliğine dair duyurusunda yer alan ifadelerin tamamı:

“Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı hakkında 5 Mart 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara Ulus Meydanı Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması yapılacaktır. Yüreği Kırım Tatarları ve Ukrayna halkı ile birlikte olan herkesi bekliyoruz.”