Kırım Derneği Genel Merkezinden Çelebicihan ve Kırım Tatar şehitlerini anma toplantısı

21 Şubat 2020, 11:16

Kırım Derneği Genel Merkezi, 22 Şubat 2020 saat 19.00’da Doktor Ahmet İhsan Kırımlı Sosyal Tesisinde anma toplantısı düzenleyecek.

ÇELEBİCİHAN VE TÜM KIRIM TATAR ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA TOPLANTISI

Anma toplantısına ilişkin duyuruda, “Kırım Tatar halkının millî kahramanı, I. Kurultay’ın yolbaşçısı, Kırım ve Doğu Avrupa Müslümanları Müftüsü, Kırım Tatar Millî Marşı’nın yazarı, antlı şehidimiz Noman Çelebi Cihan’ı şehadetinin 102. sene-i devriyesinde 22 Şubat 2020 cumartesi günü akşam namazına müteakip saat 19.00’da dualarla anacağız. Dikmen’deki Doktor Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisi Bekir Sıdkı Çobanzade Kitaphanesi’nde düzenlediğimiz anma toplantımızda şehidimiz Noman Çelebi Cihan ile birlikte Muhaceret ve Sürgün yollarında hayatını kaybeden mezar taşsız atalarımız, 2014’te Kırım’ın işgalinden sonraki şehitlerimiz ve kayıplarımız için de dua edeceğiz. Tüm dostlarımızı bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Toplantı kapsamında, Kırım Tatar halkının antlı şehidi Numan Çelebicihan ile sürgün ve göç yollarında hayatını kaybeden ve 2014 yılında Kırım’ın işgalinden sonra şehit olan, kaybolan Kırım Tatarları için dua edilecek. Anma toplantısına ilişkin detaylar ve etkinlik bağlantısına buradan ulaşılabilir.

anma toplantısı
Kırım Derneği Genel Merkezi
Bunlara da bakın: