Kırım Derneği Gebze Şubesinin yardım kermesi tamamlandı: Hep birlikte 3 hayata nefes olmak istedik

21 Ocak 2020, 22:00

Kırım Derneği Gebze Şubesinin 17-18-19 Ocak 2020 tarihlerinde, işgal altındaki Kırım’dan Türkiye’ye tedavi görmek üzere gelen Kırım Tatarları Geray (16), Sevilya (32) ve Leyla Hanım (58) için düzenlediği kermes etkinliği sona erdi.

QHA’ya kermesle ilgili değerlendirmelerden bulunan Kırım Derneği Gebze Şube Başkanı Şerife Orak şu ifadeleri kullandı:

“Üç gün süren kermesimiz, üyelerimizin ve dostlarımızın duyarlı destekleri ile güzel bir şekilde tamamlandı. Sayın Kaymakamımız Mustafa Asım Alkan, Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay ve yönetim kurulu, Kırım Derneği Londra Temsilcisi Melek Maksudoğlu, Kırım Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Şengül Talgır ve yönetimi, Kırım Gelişim Vakfı Bursa Şube Başkanı Haluk Yaşayanlar, derneğimiz kurucu kadın kolları başkanı Nermin Ekim, değerli büyüğümüz Bilge Otar, Sakarya Kırım Türkleri Derneği Başkanı Vefa Coşkun ve yönetimi, Gebze Kırım Türkleri Derneği Denetim Kurulu Başkanı Basri Ateş, Gebze Kırım Türkleri Disiplin Kurulu Başkanı Abdullah Akkerman, Gebze Kırım Derneği Kadın Kolları gönüllü çalışanlarımıza yönetim kurulum ve şahsım adına teşekkür ederiz. Birliğin ve ekip çalışmasının en güzel örneğini, Geray, Sevilya ve Leyla adına düzenlediğimiz kermesimizde, ekibimiz meydana getirmiştir. Rabbimden hastalarımıza sağlık diliyoruz. Hep birlikte 3 hayata nefes olmak istedik. Duyarlı insanlarımıza; Geray, Sevilya ve Leyla adına teşekkür ederiz. “

Kırım Derneği Gebze Şubesinin düzenlediği kermesin tüm gelirinin, tedavi gören Kırım Tatarlarına aktarılacağı bildirilmişti.

Gebze Kırım Türkleri Derneği Kırım daki hastalarımızın tedavileri için düzenlenen kermes ziyaretimiz

Опубліковано Nedim Ergün Kırımlı Неділя, 19 січня 2020 р.
kırım derneği gebze
şerife orak
Bunlara da bakın: