Bu Ülke'de, "Kırım Tatar Sürgünü, Rusya'nın Kırım'ı işgali, Kırım Tatarlarının hafızasında dünden bugüne Rusya" konuşulacak

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Mayıs 2021, 14:00
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Mayıs 2021, 14:00

Kanal 24 TV’de, “Kırım Tatar Sürgünü, Rusya’nın Kırım’ı işgali, Kırım Tatarlarının hafızasında dünden bugüne Rusya” başlığı konuşulacak. Kırım Tatar Sürgünü ve Rusya’nın Kırım’ı işgali Zafer Karatay ve Dr. Filiz Tutku Aydın tarafından anlatılacak.

Kırım Tatar Sürgünü ve Soykırımı 77. yıl dönümünde anılmaya ve anlatılmaya devam ediyor. Kırım Tatar Sürgünü, Rusya’nın Kırım’ı işgali, Kırım Tatarlarının hafızasında dünden bugüne Rusya konuları Türk televizyonlarından izleyicilere aktarılacak. Gazeteci Belkıs Kılıçkaya’nın sunduğu Kanal 24 TV’de yayımlanan “Bu Ülke” programında, bugün saat 20.15’te, “Kırım Tatar Sürgünü, Rusya’nın Kırım’ı işgali, Kırım Tatarlarının hafızasında dünden bugüne Rusya” başlığı ele alınacak. Programın konukları ise gazeteci-yazar, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Tutku Aydın olacak.