İç güvenlik operasyonları devam ediyor: Eren-8 Amanoslar Operasyonu başladı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Şubat 2021, 11:16
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Şubat 2021, 11:16

İçişleri Bakanlığı, terör örgütüne yönelik operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Bugün başlayan Eren-8 Amanoslar Operasyonuna bin 670 personel katılacak. Operasyona dair ilk görüntüler İçişleri Bakanlığınca paylaşıldı.

İçişleri Bakanlığı bugün Hatay, Osmaniye, Gaziantep’te 1670 personelin katılımıyla Eren-8 Amanoslar operasyonunun başlatıldığını duyurdu. Bakanlığın açıklamasında, “Operasyonda, Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Hatay, Osmaniye ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.670) personel [(96) operasyonel tim] görev alıyor.” bilgisine yer verildi.

EREN AMANOSLAR-8 OPERASYONU

Harekata ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.670) personel görev alıyor.
Bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla “EREN-8 AMANOSLAR” Operasyonu başlatıldı.”