Depremden 13 saat sonra 1'i hamile 4 kişi enkazdan kurtarıldı

25 Ocak 2020, 12:09

Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında biri kent merkezinde biri Mustafa Paşa Mahallesi’nde, ikisi Maden ilçesine bağlı Gezin’de olmak üzere 4 kişi enkazdan kurtarıldı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE) başta olmak üzere ekiplerin arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

AFAD biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesine bağlı Gezin’de olmak üzere iki kişinin daha enkaz altından kurtarıldığı bildirdi.

AFAD’ın twitter hesabından, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaparak, “Elazığ’da görev yapan arama kurtarma ekiplerimiz az önce biri Gezin’de, biri de merkezde olmak üzere, iki kişiyi daha enkaz altından sağ olarak kurtarmıştır.” bilgisini aktardı.

HAMİLE KADIN 12 SAAT SONRA KURTARILDI

Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken binanın enkazında ekipler tarafından 12 saat sonra enkazdan bir kişi canlı çıkarıldı. Yaralı, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Enkazdan çıkarılan kişinin hamile bir kadın olduğu öğrenildi.

BİR KİŞİ DAHA 13 SAAT SONRA KURTARILDI

Elazığ merkez Mustafa Paşa Mahallesi’nde enkaz altından 13 saat sonra bir kişi sağ çıkarıldı.

deprem
Elazığ depremi
enkaz
hamile
kurtarma
Bunlara da bakın: