Denetimler bugün başlıyor: Kovid-19 denetimleri hafta boyunca sürecek!

19 Ekim 2020, 12:34

Türkiye İçişleri Bakanlığının koronavirüsle mücadele kapsamında yayımladığı yeni genelge kapsamındaki denetimler başladı. Genelgeye göre, 7 gün boyunca her gün ayrı konularda, ülke genelinde denetimler yapılacak.

İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliğine gönderdiği “Koronavirüs salgını” konulu ek genelgesinde geçen denetimler bugün başladı. Genelgede, Kovid-19 denetimlerinin tüm ülke genelinde yapılacağı bildirildi.

HER GÜN AYRI DENETİM

Öte yandan başlayan denetimlerin tüm hafta boyunca süreceği belirtilen Genelgede denetimlere ilişkin bilgiler şu şekilde:

19 Ekim 2020 Pazartesi: Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanları denetlenecek.

20 Ekim 2020 Salı: Şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerlerde denetim yapılacak.

21 Ekim 2020 Çarşamba: Organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri denetlenecek.

22 Ekim 2020 Perşembe: Tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler kontrol edilecek.

23 Ekim 2020 Cuma: AVM’ler, cami ve mescitler, halı sahalar/spor tesisleri denetlenecek.

24 Ekim 2020 Cumartesi: Vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlarda (cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri, sahiller vb.) denetim gerçekleştirilecek.

25 Ekim 2020 Pazar: Berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar denetlenecek.

koronavirüs denetimleri
koronavirüs tedbirleri
koronavirüsle mücade
Türkiye
Bunlara da bakın: