DEAŞ elebaşı Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler ortaya çıktı!

Güncel
_QHA Ankara
29 Nisan 2019, 21:42
_QHA Ankara
29 Nisan 2019, 21:42

Terör örgütü DEAŞ’ın medya organı olarak bilinen ‘Al Furqan’, 5 yıl aradan sonra örgüt lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin görüntülerini yayınladı.

Bağdadi’nin görüntülerde DEAŞ saflarında savaşarak ölenleri ve Sri Lanka saldırısında yer alanları ‘selamladığı’ öğrenildi.  Örgüte ait ‘raporları’ incelediği de görülen Bağdadi’nin, örgütün ‘Kafkas Vilayeti’ ilan ettiği bölgeye ait bir dosyayı incelemesi dikkat çekti.

Görüntülerde, tüfeğinin yanında otururken konuşan Bağdadi “İslam’ın ve halkının haç ve halkına karşı savaşı uzun bir savaş” diyor. DEAŞ’ın son kalesi olarak nitelendirilen Bağuz’daki yenilgilerine ilişkin de konuşan Bağdadi, “Bağuz savaşı sona erdi ancak Hıristiyanların Müslüman topluma karşı vahşeti ve kötü niyetlerini de gösterdi” ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ?

Guardian’ın haberine göre görüntüler DEAŞ’ın savaştaki yenilgisini kabul etmek ve Bağdadi’nin hâlâ hayatta olduğunu göstermek için tasarlandı. Geçen yıl ağustos ayında olan Bağdadi’ye ait olduğu söylenen birkaç sesli mesaj yayınlamış ancak 5 yıldır hiçbir görüntünün olmaması Bağdadi’nin yaralanmış veya öldürülmüş olabileceği yönündeki iddiaları arttırmıştı.