"Cumhurbaşkanlığımın 5 senesiyle gurur duyuyorum"

Güncel
Anife Bilal
20 Mayıs 2019, 15:44
Anife Bilal
20 Mayıs 2019, 15:44

Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, cumhurbaşkanlığı görevinde geçirdiği 5 senesiyle gurur duyduğunu dile getirdi.

Alman Die Welt gazetesine konuşan Petro Poroşenko, “Cumhurbaşkanlığımın 5 senesiyle gurur duyuyorum. Bu süre içinde biz Ukrayna’da daha önceki çeyrek yüzyıl boyunca yapılan reformlardan daha çok reform gerçekleştirdik. Ve Ukrayna’yı Rus saldırganlığından koruduğum için gurur duyuyorum. Tabi ki reformlar bazen acı veriyorlar ve siyasi bir kişi olarak, bunun için kişisel bedel ödemeye hazır olmalısınız. Seçimleri yenilgi olarak görmüyorum. Hatta Ukrayna’da yeni demokratik bir gelenek başlattığım için daha fazla gurur duyuyorum. Bu seçimler özgür ve dürüsttü, rakibim kazandı ve ben onu tebrik ettim.”

Siyasi kariyerine devam edeceğini kaydeden Poroşenko, Zelenskiy’e yeni görevinde yardım etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Bunun dışında Petro Poroşenko, cumhurbaşkanlığı boyunca çok şey başardığını belirterek 2024’daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmayı planladığını ifade etti.