Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu!

30 Ekim 2020, 11:07

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri‘ne layık görülen isimleri açıkladı. Vefa, Edebiyat, sosyal bilimler, kültür ve bir çok alanda ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından dün yayımlanan açıklamaya göre, Türk kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye’nin kültür ve sanatının yücelmesine çalışan, özgün eserleri veya hizmetleriyle üstün kabiliyet gösteren kişi veya kurumlara verilen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin bu yılki sahiplerini belirlemek üzere yürütülen titiz çalışma tamamlandı.

Son dakika haberi:020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük ödülleri  sahiplerini buldu! İşte Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük ödüllerinin  kazanan isimler

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLTÜR VE SANAT BÜYÜK ÖDÜLLERİ

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında bu yıl koleksiyoner Mehmet Çebi ödüle layık görülürken, “vefa” ödülünün de Necmeddin Okyay’a verilmesi kararlaştırıldı.
Bu yıl “kültür tarihi” ödülüne Sadettin Ökten, “sosyal bilimler” ödülüne İsmail Kara, “edebiyat” ödülüne İbrahim Tenekeci, “sinema” ödülüne Derviş Zaim, “müzik” ödülüne ise Özdemir Erdoğan layık görüldü.

Açıklamaya göre 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, gelen günlerde düzenlenecek tören ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sahiplerine verilecek.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı
Bunlara da bakın: