Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor: KYK borçlarının faizleri silinecek mi?

Güncel
qha muhabir
18 Temmuz 2022, 11:40
qha muhabir
18 Temmuz 2022, 11:40

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Beştepe’de kabine toplantısı yapılacak. Beştepe’de gerçekleşecek toplantıda iç politika ve dış politika gündemi masaya yatırılacak. Gündem maddelerinden en önemli başlıklardan birisi de KYK borç faizlerinin düzenlenmesi yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün yurt içinde ve yurt dışındaki önemli gelişmeler ve gündemdeki konuları görüşmek üzere Beştepe’de toplanacak. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek toplantıda Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borçlarının faizlerinin düzenlenmesi ele alınacak. Gözler bugün kredi faizlerinin düzenlenmesine yönelik yapılacak açıklamaya çevrildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI BUGÜN YAPILACAK

Kabine toplantısında enflasyonla mücadele masaya yatırılacak. Yatırım, istihdam ve ihracatı artıracak yeni adımlarla ilgili görüşme yapılacak. İç politikadaki önemli konu başlıklarından bir diğeri ise Türkiye’nin güvenliği ele alınacak. Toplantıda, terörle mücadele operasyonları değerlendirilecek.

Toplantıda dış politikada ise Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaş neticesinde küresel gıda krizi ve yürütülecek diplomatik çalışmalar konuşulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından basın açıklaması yapacak.