Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Şmıgal'ı kabul etti

Haberler
Ozan Barış Erim
30 Kasım 2020, 21:52
Ozan Barış Erim
30 Kasım 2020, 21:52

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Denıs Şmıgal’ı (Denys Shmygal) Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Ukrayna Başbakanı Şmıgal, yapılan görüşme sonrası memnuniyetini dile getirdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Ukrayna Başbakanı Şmıgal’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde konuk etti. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.” şeklinde paylaşım yapıldı.

“TÜRKİYE KİLİT ORTAKLARIMIZDAN BİRİSİ”

Ukrayna Başbakanı Şmıgal ise kendi sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Şmıgal, açıklamasında serbest ticaret anlaşmasına da değinerek “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştığıma memnun oldum. Türkiye kilit ortaklarımızdan biridir. Karadeniz bölgesinde istikrar ve güvenliğin sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Ukrayna, Türkiye ile iş birliğini güçlendirmek istiyor ve bu durum Serbest Ticaret Anlaşmasının imzalanmasıyla kolaylaştırılacaktır.” diye kaydetti.