Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barış müzakere heyetlerinin görüşmelerinin olumlu ve yapıcı geçmesi barışa dair ümitleri yeşertti

Güncel
qha muhabir
01 Nisan 2022, 18:18
qha muhabir
01 Nisan 2022, 18:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile bugün 16.00’da telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede İstanbul’da bir araya gelen Ukrayna-Rusya heyetlerinin müzakere toplantısı ele alındı. Erdoğan, görüşmede Putin ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy’ı bir araya getirmek istediğini belirtti. Görüşmenin sonunda Putin, müzakere masasına ev sahipliği yapan Erdoğan’a teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının yayımladığı basın açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya devlet başkanı Vladimir Putin ile müzakere heyetlerinin İstanbul’daki görüşmelerinin sonuçlarını ele aldığı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’e İstanbul’da bir araya gelen müzakere heyetlerinin görüşmelerinin olumlu ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini belirtti. Tarafların sağduyulu hareket etmesinin ve diyaloğu sürdürmesinin önemli olduğunu belirten Erdoğan, görüşmede Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy (Volodimir Zelenski) ile Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’i bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediğini aktardı.