Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yaptı

Haberler
Ömer Kaya
13 Nisan 2022, 00:47
Ömer Kaya
13 Nisan 2022, 00:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Ekonomi ağırlıklı bir basın açıklaması yapan Erdoğan, dünyanın koronavirüs salgını ve günümüzdeki Ukrayna-Rusya Savaşı kapsamında devam eden küresel krizlere değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ek istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretleri ve sosyal destek primlerini Çalışma Bakanlığı karşılayacak” dedi.

Erdoğan, kabine toplantısının ardından, Ukrayna ve Rusya savaşı çerçevesinde, “Türkiye’nin bu zorlu dönemi aşarak bir an önce hedeflerine ulaşması için ülkenin tüm gücünü, imkanlarını ve potansiyelini harekete geçirmenin gayreti içindeyiz. Hamdolsun salgın sürecinde bunu başardık. Şimdi de Ukrayna-Rusya Savaşı ile yeni boyutlar kazanarak devam eden küresel krizi fırsata dönüştürecek adımları da atıyoruz. Bugün Türkiye savaşın her iki tarafıyla da yakın ilişkilerini sürdürebilen, tarafları karşılıklı bir araya getirerek sorunun çözümü yolunda somut ilerlemeler sağlanmasını temin edebilen yegane ülkedir.” açıklamasını yaptı.