Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi harekat sinyali: Güney sınırımızda yeni askeri operasyonlar başlayacak

Güncel
qha muhabir
24 Mayıs 2022, 03:30
qha muhabir
24 Mayıs 2022, 03:30

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millete Sesleniş konuşmasında terör örgütlerine karşı mücadelede yeni operasyonların başlayacağını duyurdu. Erdoğan, “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz inşallah bu operasyonlar başlayacaktır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe’de gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından yaptığı Millete Sesleniş konuşmasında, bölücü terör örgütlerine karşı mücadelede yeni operasyonların başlayacağını dile getirdi.

GÜNEY SINIRINDA TERÖRLE MÜCADELE KAPSAMINDA YENİ OPERASYONLAR BAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri’miz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz inşallah bu operasyonlar başlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Erdoğan 26 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek Milli Güvenlik Kurulu toplantısında yeni operasyonların görüşüleceğini belirterek, “Gereken görüşmeleri yaparak sürecin sağlıklı bir şekilde yürümesini temin edeceğiz. Ülkemizin güvenlik hassasiyetlerine saygı gösterenler ile kendi çıkarları dışında hiçbir derdi olmayanların ayrımını bu süreçte bir kez daha görecek ve gelecekteki politikalarımızın referansı yapacağız” bilgisini paylaştı.

ERDOĞAN: UKRAYNA’YA EN CİDDİ SOMUT DESTEĞİ BİZ VERDİK

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulusa sesleniş konuşmasında Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşa ilişkin Türkiye’nin rolünü dile getirerek, “Ukrayna’ya en ciddi somut desteği biz verdik. Rusya’ya tutumumuzu mertçe söyledik. Rusya ile siyasi ve insani ilişkilerimizi sürdürerek kalıcı barış anlaşması için görüşmeler yaptık.” ifadelerini kullandı.