Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nevruz mesajı

Güncel
Ömer Kaya
20 Mart 2019, 17:17
Ömer Kaya
20 Mart 2019, 17:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “21 Mart Dünya Nevruz Günü” vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında “Baharın gelişi ile simgelenen, bizler için tüm farklılıkları aşarak, geçmişe ve geleceğe birlik ve beraberlik içinde sahip çıkmak anlamına gelen Nevruz Günü’nü kutluyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı’nın Türklerin baharın gelişini müjdelemek adına kutladıkları Nevruz Bayramı hakkındaki mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Farklılıkları zenginlik olarak telakki eden, barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi evrensel değerlerle yoğrulmuş bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler, Nevruz’un temsil ettiği yeniden diriliş ruhuna her zaman sahip çıkacak, bölgemizde ve dünyada yaşanan olumsuzluklara karşın kendi tarihimizden aldığımız güçle mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Baharın müjdecisi Nevruz’un, ülkemizin her köşesinde ve ortak kültür coğrafyasında yaşadığımız kardeş toplumlarda sevginin ve dostluğun bayramı olarak kutlanmasını temenni ediyorum. Bolluğun ve bereketin bayramı Nevruz’un aziz milletimiz için güzellikler ve iyilikler getirmesini diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”