Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'ın Şuşa zaferini kutladı

08 Kasım 2020, 15:20

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’ın işgalinin sonlandırılmasında kritik öneme sahip Şuşa kentini işgalden kurtardı. Partisinin Kocaeli İl Kongresi’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ordusunun Şuşa zaferine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti Kocaeli 7. Olağan İl Kongresi’nde Azerbaycan ordusunun Şuşa zaferine ilişkin konuştu.

Azerbaycan ordusunun Şuşa zaferini kutlayan Erdoğan “Adım adım işgal altındaki şehirlerini ve Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci, bizim de sevincimizdir.”dedi.

“AZERBAYCAN’IN SEVİNCİ BİZİM SEVİNCİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan’ın Şuşa zaferine ilişkin sözleri şöyle:

“Sözlerime Azerbaycanlı kardeşlerimizin Şuşa zaferini tebrik ederek başlıyorum. Şuşa’nın kurtuluşu, işgal altındaki toprakların kalan kısmının özgürlüğüne kavuşmasının yakın olduğunun da işaretidir. 30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından adeta ihmal edilen, aldatılan ve masa başında 30 yıldır akıbeti meçhul olarak bekleyen kardeşlerimiz, bütün bu sabrın sonunda ‘men sabera zafera’ diyerek sabrettiler ve zafere ulaştılar. Adım adım işgal altındaki şehirlerini ve Karabağ’ı özgürlüğüne kavuşturan Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci, bizim de sevincimizdir.”

Azerbaycan
Erdoğan
Şuşa
Bunlara da bakın: