Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim resepsiyonunda konuştu: ABD ve Rusya ile mutabakatlar bitti

Güncel
_QHA Ankara
29 Ekim 2019, 23:16
_QHA Ankara
29 Ekim 2019, 23:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreninde konuştu. “Bir taraftan ABD, bir taraftan Rusya ile 120 ve 150 saatlik yaptığımız mutabakatlar bitmiş bulunuyor” diyen Erdoğan, konuşması sırasında Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri personelleriyle telekonferans yoluyla bağlantı kurarak görüştü.

TÜM VATANDAŞLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM

Konuşmasına, “Barış Pınarı Harekatı’nın cereyan ettiği böyle bir dönemde sizleri Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünde en kalbi duygularla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz.” ifadeleriyle başlayan Erdoğan, törene teşrifleri için katılımcılara teşekkür etti, yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşların bayramını kutladı.

DÜNYANIN EN ÇOK MÜCADELE EDEN COĞRAFYASINDA YAŞIYORUZ

İllerde ve yurt dışı temsilciliklerde yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Türkiye’nin sevincine ortak olan herkese şükranlarını sunan Erdoğan, “Cumhuriyet’imizin ilanının 96’ncı yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbi’mizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen kahramanlarımızı saygıyla yad ediyorum. Milletimizin bin yıldır dünyanın üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşıyor olmasının bedelini canlarıyla ödeyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.