Çubarov'un Noel mesajında Kırım Tatar ulusal-bölgesel özerkliği vurgusu

Haberler
E. K.
07 Ocak 2021, 10:42
E. K.
07 Ocak 2021, 10:42

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Ortodoks Hıristiyanların 7 Ocak’ta kaydettiği Noel bayramını kutladı. Çubarov mesajında, Kırım Tatar ulusal-bölgesel özerkliğe vurgu yaptı.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Ortodoks Ukraynalıların Noel bayramını yayımladığı mesajla kutladı. Çubarov, sosyal medya hesabı üzerinden bugün yayımladığı mesajda, “Kırım Tatar Milli Meclisi ve şahsım adına her birinize, her aileye mutlu bayramlar, huzur, mutluluk, sağlık ve esenlik diliyorum!” ifadesini kullandı.

“BAYRAM GÜNLERİNDE KIRIM’DAKİ YAKINLARINIZLA İLETİŞİME GEÇİN”

Bu bayram günlerinde Ukraynalılardan Rus işgali altında bulunan Kırım’da yaşayan yakınlarıyla görüşmelerini ve işgalin geçici olduğuna olan güvenlerini güçlendirmesini isteyen Çubarov, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aileleriniz ve yakınlarınızla beraber olduğunuz bu tatil günlerinde, Rusya Federasyonu’nun geçici işgali altında bulunan Kırım’da yaşayan akrabalarınız, arkadaşlarınız, tanıdıklarınızla iletişime geçin ve onların işgalin geçici olduğuna, yakında hepimizin Kırım’da Ukrayna devlet bayrağı ve Ukrayna devleti içindeki Kırım Tatar ulusal-bölgesel özerkliğinin sembolü olarak Kırım Tatar milli bayrağı altında birleşeceğimiz zamanın geleceğine olan güvenlerini güçlendirin. Rabbim Ukrayna’yı korusun!”