Çubarov: Sizler Kırım Tatarlarını 28 ülkeye tanıttınız

Haberler
Feride Useinova
28 Haziran 2019, 12:32
Feride Useinova
28 Haziran 2019, 12:32

Kırım Tatar Bayrak Günü olan 26 Haziran tarihinde “Bayrakla Birleşenler – #LIBERATECRIMEA” kampanyası vesilesiyle yapılan basın açıklamasında konuşan Kırım Tatar Milli Meclis (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, “Sizler, gönüllüler, yaptığınız bu işle; mücadele eden Ukrayna’yı, geçici olarak işgal altında bulunan Kırım’ı, özgürlük için mücadele eden Kırım Tatarlarını, 28 ülkenin vatandaşlarına tanıttınız. “Bayrakla Birleşenler” hareketinin önemli işlere yol açacağını görüyorum” ifadelerini kullandı.

KTMM BAŞKANI’NDAN, KAMPANYA GÖNÜLLÜLERİNE TEKLİF

Ayrıca, Çubarov kampanyanın düzenlendiği ülkelerde, önemli siyasetçilerin katılımıyla genel bir forum düzenlenmesini teklif etti.

ÇUBAROV’DAN KIRIM TATARLARI VE UKRAİNLERİ DESTEKLEME ÇAĞRISI

KTMM Başkanı, “Kendi ülkelerinizde uluslararası seviyede yetkili olan siyasetçileri belirlerseniz “Bayrakla Birleşenler” hareketi bazında Kırım’ın sorunlarıyla ilgili bir forum düzenleyebilirdik” dedi.

Konuşmanın sonunda KTMM Başkanı Çubarov, işgal altındaki Kırım’da farklı köy ve kasabalarda Kırım Tatar Bayrak Günü’nün kutlandığını kaydetti. Salonda bulunan herkesi işgal şartları altında yaşayan Kırım Tatarları ve Ukrainleri desteklemeye çağırdı.